Reštauračné služby

Poskytujeme vám široký sortiment chutných jedál a nápojov, pri vašich cestách naprieč Slovenskom diaľkovými vlakmi ZSSK.

Spoločnosť WAGON SLOVAKIA KOŠICE, a.s. zabezpečuje pre Železničnú spoločnosť Slovensko, a.s. (ZSSK) v grafikone vlakovej dopravy 2016/2017 prevádzku v 12. reštauračných vozňoch a jednom bistrovozni. Naša spoločnosť už dlhodobo pri tejto službe spolupracuje s ďalšími obchodnými partnermi, ktorí systémom franchisingu poskytujú pohostinské služby v jednotlivých vlakoch.

Z jedálneho lístka si pri vašich cestách môžete vybrať z rôznych hlavných jedál, ktoré môžu byť tvorené zo studených a teplých predjedál, polievok, jedál z kuracieho a bravčového mäsa, zo syra, cestovín, šalátov a dezertov. Ku každému hlavnému jedlu si môžete vybrať samostatnú prílohu tvorenú varenými, resp. opekanými zemiakmi alebo varenou ryžou.

 

Našim zákazníkom ponúkame aj možnosť polovičnej porcie. Cenu kalkulujeme výpočtom 60% z ceny celej porcie.

Všetky hlavné jedla sú pripravované výlučne z čerstvých surovín. Na základe dodržiavania prísnych noriem a zákonov v oblasti gastronómie sme držiteľmi certifikátu kvality ISO 9001:2008 a certifikátu potravinovej bezpečnosti HACCP. Ten predstavuje systematickú metódu analýzy procesov v potravinárstve, identifikácie možných rizík a určenia kritických bodov kontroly, ktoré majú zabrániť tomu, aby sa k spotrebiteľovi dostali nebezpečné potraviny.

V oblasti nápojov sú naše služby postavené na kvalite známych značiek akými sú napr.: PEPSI, Segafredo, Heineken. Našim zákazníkom ponúkame široký výber nealkoholických a alkoholických nápojov, ako aj pivo, víno a teplé nápoje. Celý sortiment uzatvára doplnkový tovar a predaj bagiet.

Posádku vozňa tvoria spravidla traja členovia - kuchár, čašník a mobilbarista.

Pri využívaní reštauračných vozňov je potrebné rozlišovať dva základne typy vozňov, pri ktorých je aj odlišný rozsah poskytovaných služieb.

Prevádzková doba reštauračných vozňov začína 20 min. pred pravidelným odchodom vlaku z východiskovej stanice, do času príchodu vlak do cieľovej stanice. Doba pobytu určená ku konzumácií je 60 minút.

V prípade cestovania väčšej skupiny ľudí (9 a viac) odporúčame možnosť rezervácie miest na stravovanie v reštauračnom vozni. Okamžite po nástupe do vlaku je potrebné vyhľadať vedúceho reštauračného vozňa a dohodnúť s ním postup.

Za prevádzku v jednotlivých vozňoch a za dodržiavanie hmotnosti surovín a predajných cien zodpovedá príslušný nájomca, ktorého údaje nájdete v informačnom systéme vozňa.

Reštauračné služby vo vlakoch poskytuje spoločnosť WAGON SLOVAKIA KOŠICE, a.s. v spolupráci so štátnym dopravcom Železničnou spoločnosťou Slovensko, a.s. (ZSSK). Všetky potrebné informácie o radení ako aj cestovné poriadky jednotlivých vlakov nájdete na stránkach www.slovakrail.sk.

Reštauračné vozne a bistrovozne premávajú na týchto trasách:
Košice – Žilina – Bratislava
Bratislava – Žilina – Prešov - (Humenné) - len vo vybrané dni

Na vašej spokojnosti nám záleží. Podeľte sa s nami o svoje zážitky z cestovania s našou spoločnosťou a napíšte nám ich na adresu gr@wgske.sk alebo do Knihy prianí a sťažností, ktorá je umiestnená v každom reštauračnom vozni u službukonajúceho personálu. Ak sa stretnete počas svojej cesty s nedostatkami v pohostinských službách, prosíme vás o ich reklamáciu priamo u Vedúceho reštauračného vozňa, ktorý ich podľa možností vyrieši k vašej spokojnosti.

Svoje postrehy a názory s poskytovanými službami môžete vyjadriť aj prostredníctvom Hodnotiaceho formulára

Dokumenty na stiahnutie:

  Denné menu v IC vlakoch
  Denné menu v R vlakoch

  Jedálny a nápojový lístok reštauračné vozne 
  Jedálny a nápojový lístok bistro vozne 

  Sezónna ponuka JESEŇ 2017 
  Ponuková karta 1plus