Autovlak

Výhody cestovania autovlakom

Oddýchnite si od nočného šoférovania a využite možnosť odviezť si vaše auto alebo motorku vlakom, v ktorom cestujete.

Zatiaľ čo sa váš plne naložený automobil vezie na autovlaku, vy a vaša rodina pohodlne cestujete poležiačky, relaxujete a do cieľa svojej cesty dorazíte oddýchnutí a pripravení na nové zážitky. Obľúbenosť služieb autovlaku narastá, preto si nezabudnite rezervovať miesto v dostatočnom časovom predstihu.

Zákazník nastupuje v mieste nakládky do pripraveného vozňa, ktorý ho odvezie na železničnú stanicu, kde sa spojí s ostatnými vozňami vášho vlaku. Cestujúci vystupuje z vozňa v mieste vykládky. Cestujúcich upozorňujeme, aby sa riadili pokynmi stewarda lôžkového vozňa a zamestnanca obsluhujúceho nakladaciu rampu.

Cestujúci môžu využiť služby autovlaku na týchto trasách:

– nočné spojenie Košice – Praha a späť,
– nočné spojenie Poprad – Praha a späť,
– nočné spojenie Humenné – Bratislava a späť,
– nočné spojenie Humenné – Praha a späť (len vo vybrané dni),
– denné spojenie Košice – Praha a späť (len vo vybrané dni)

V cene prepravy nie je zahrnuté poistenie automobilu, WAGON SLOVAKIA KOŠICE, a.s. ani Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) túto službu neposkytuje. Počas prepravy nie je možný prístup do auta. Podpisom objednávky na prepravu autovlakom objednávateľ potvrdzuje správnosť a pravdivosť uvedených údajov. Pri zistení nepravdivých údajov môže byť vozidlo vylúčené z prepravy alebo by nebola uznaná reklamácia. Motorové vozidlo musí byť sprevádzané dospelou osobou s vodičským preukazom, mať evidenčné číslo a poisťovaciu kartu.

Maximálna výška prepravovaného automobilu môže byť do 200 cm.
Pri preprave motocykla si cestujúci sám zabezpečí popruhy, naloženie a zaistenie motocykla.

Cestovné doklady na autovlak sa dajú zakúpiť v osobných pokladniciach ZSSK vybavených systémom KVC (komplexné vybavenie cestujúcich) alebo prostredníctvom internetovej stránky www.slovakrail.sk.

Služby autovlaku zabezpečuje spoločnosť WAGON SLOVAKIA KOŠICE, a.s. v spolupráci so štátnymi dopravcami Železničnou spoločnosťou Slovensko, a.s. (ZSSK) a Českými dráhami (ČD). Všetky potrebné informácie o akčných ponukách ako aj cestovné poriadky jednotlivých vlakov nájdete na stránkach spomínaných štátnych dopravcov.

Ak ste boli s niečím spokojný, resp. nespokojný, využite svoje právo a podeľte sa s nami o svoje pozitívne aj negatívne zážitky z cestovania s našou spoločnosťou a napíšte nám ich do Knihy prianí a želaní, ktorá je umiestnená v každom lôžkovom a ležadlovom vozni u službukonajúceho stewarda. Ak sa stretnete počas svojej cesty s nedostatkami v ubytovacích službách, prosíme vás o ich reklamáciu priamo u službukonajúceho stewarda, ktorý ich podľa možností vyrieši k vašej spokojnosti.

Ubytovací vozeň

Ubytujte sa počas Vášho výletu v našich vozňoch

O nás

Základným poslaním našej spoločnosti je poskytovanie kvalitných služieb na profesionálnej úrovni v oblasti reštauračného stravovania v reštauračných vozňoch, služieb mobilbarov, ubytovania v ležadlových a lôžkových vozňoch a služieb autovlaku v železničných vozňoch špeciálnej stavby.

Wagon Slovakia Košice © / Všetky práva vyhradené

2020